Mateřská škola

Mateřská škola

Mateřská škola
742 56 Sedlnice 409
telefon: 556 745 765
mobil: 731 177 709
.

Provozní doba: 6,00 - 16,00 hodin
Kapacita MŠ: 45 dětí

Školní rok 2017/2018

Chcete se do naší školky podívat ještě před zápisem? Máte možnost přijít ve čtvrtek 26. dubna v době od 9,30 do 11,30 hodin :-)

Jarní tvoření s rodiči (19. dubna 2018)

Ve středu 19. dubna si mohli rodiče i s dětmi odpoledne v naší mateřské škole vyzkoušet vyrobit několik výrobků s jarním tématem. Ve třídě "Broučků" paní učitelky nabídly dětem k výrobě jarní květinu z barevného papíru i se skleněným květináčem. U větších "Soviček" si mohly děti zasít různé bylinky do vlastnoručně ozdobeného kelímku a také vyrobit papírovou kočku. Ta byla zaměřena k tématu, které s dětmi probíráme. Děkujeme všem rodičům i dětem za účast a věříme, že si to všichni užili.

Co nás čeká - DUBEN 2018:

16. 4. - Jarní pohádka - Divadlo Beruška
19. 4. - Jarní tvoření - společná akce s rodiči
30. 4. - Čarodějnice u Sněženky - tancování s Evou a Martinou (čarodějný tanec)
Vítáme jaro - co se učíme
- elementární poznatky ze světa květin
- zkoumání, objevy
- ekologická, environmentální výchova, eko-hry
- pěstitelské činnosti
- sbíráme květiny, byliny
- tvoříme herbář, učíme se názvy, ochutnáváme čaje, bylinky
- uklízíme zahradu
- poznáváme nářadí - co k čemu patří

Velikonoční výstava ve Sněžence (26. března 2018)

V pondělí 26. března se děti jely podívat do Sněženky na Velikonoční výstavu. Po jejím zhlédnutí byly pro ně přichystány perníčky, které si mohli i nazdobit.

Divadlo Koloběžka (8. března 2018)

Divadelní představení divadla Koloběžka navodilo jarní náladu, děti poznaly zvířátka na jaře a zazpívaly si jarní písničky.

Sedlnická sněženka (3. března 2018) - více fotografií zde:

V sobotu 3. března proběhla v sále KIC Sněženka již 21. ročník pěvecké soutěže Sedlnická sněženka. Pořadatelem této soutěže, které se zúčastňují i děti z okolních mateřských škol, je naše mateřská škola. 25 dětí z Bílovce (MŠ Zahradní), Bludovic, Bravantic, Libhoště, Nového Jičína (MŠ Dlouhá), Příbora (MŠ Švermova) a Sedlnic předvedlo své pěvecké nadání a soutěžilo o hlavní ceny.
O úvod se postaraly děti z místní mateřské školy a v "retro" přestávce zazpívala vítězka 1. ročníku této soutěže. Absolutním vítězem se stala Barborka Mendeová a Matěj Durček (oba z Příbora). Naši školku úspěšně reprentovali Valentinka, Honzík, Lenička a Lilianka. Bez dárku ale neodcházel žádný zpěvák ani zpěvačka. Všichni navíc sklidili ohromný potlesk. Jsme rádi, že naše děti mají zájem o hudbu a rády zpívají

Co nás čeká - BŘEZEN 2018:

3. 3. - pěvecká soutěž Sedlnická sněženka
8. 3. - divadelní představení "Na tom našem dvoře" - divadlo Koloběžka
21.3. - přednáška pro rodiče o školní zralosti. Lektor - Mgr. Kateřina Kunzová, Začátek v 16 hodin.
- jednou za 14 dní dopoledne aktivita - Veselé tancování - s p. učitelkami Evou a Martinou
- jednou týdně dopoledne aktivita Předškoláček
- průběžně - seznamování s anglickými slovíčky, písničkami a básničkami v průběhu celého dne

Maškarní karneval (6. února 2018)

Letos měl maškarní karneval trochu jiný scénář. Děti díky všem, kteří pomáhají naší školce sběrem papíru, měly vedenou zábavu. Postaralo se o to divadlo Myška Klárka a veverka Terka. Děti tancovaly, soutěžily, dostaly dobroty a v tombole vyhrály dárečky. Celý den ve školce strávily v kostýmech. Byl to moc hezký den :-)

Konečně napadl sníh. Bobujeme :-) 22.1.2018)

Vyrábíme krmítko pro ptáčky (22.1.2018)

Plavecký výcvik (leden 2018)

Děti se od 5.1.2018 pravidelně každý pátek zúčastňují plaveckého výcviku v Novém Jičíně. Výuka probíhá převážně formou hry, napodobování zvířátek a různých činností. Děti se postupně adaptují na vodní prostředí a postupně se odstraňuje strach z vody

Zimní pohádka (15.1.2018)

Už poněkolikáté k nám do školky zavítalo u dětí oblíbené divadlo Koloběžka. Zimní pohádka již v názvu prozrazuje, že se jednalo o představení o zimě a také jsme se trošičku vrátili zpátky k vánočním svátkům a všichni si zazpívali několik známých koled.

Pohádka O ježečkovi, myšce a Vánocích (7.12.2017)

Ve vánoční pohádce se děti učily připravovat Vánoce, pekly cukroví, zdobily stromeček a hoooodně zpívaly. Pohádka si na závěr zasloužila velký potlesk.

Mikuláš ve školce (6.12.2017)

Do školky přišel MIkuláš a čert. Děti se hodně těšily, ale přece jenom se nakonec trošku bály. Čert rozdával brambory zlobivým dětem, ale nakonec se ustrnul a přece jen brambory vyměnil za dobroty. Hodné děti se bát nemusely. Ty dostaly velikou pochvalu :-)

V úterý 14. listopadu proběhla další z odborných přednášek pro rodiče dětí - tentokrát na téma Logopedická prevence s Mgr. Kateřinou Kunzovou.

Rozsvícení mateřské školy (1.11.2017)

Zveme rodiče na již tradiční Rozsvícené mateřské školy, které se uskuteční ve středu 1. listopadu od 16 hodin v budově mateřské školy. Bližší informace v MŠ.

Hasiči a bezpečnost při požáru (25.10.2017)

Pohádka Průzkumníci v Africe (Divadlo Letadlo) (17.10.2017)

Zveme rodiče na další z odborných přednášek, která se uskuteční v úterý 17. října od 16 hodin v budově mateřské školy. Psycholožka Mgr.Helena Pýchová se bude věnovat tématu "Hyperaktivita a počítače a televize v životě dětí předškolního věku". Přednáška se koná v rámci projektu "Společné vzdělávání".

Pohádka Červená karkulka (2.10.2017)

Broučci na vycházce (14.9.2017)

Ve středu 6. září se uskuteční úvodní třídní schůzky. Jejich součástí bude i odborná přednáška na téma "Úrazy dětí a jejich prevence, první pomoc". Přednášející bude Bc. Barbora Kardošová. Přednáška se koná v rámci projektu "Společné vzdělávání".

Začínáme...

Vážení rodiče,
těšíme se po prázdninách na Vás všechny, kteří už to u nás znáte, ale i na Vás, kteří půjdete do školky poprvé. Nový školní rok začíná v pátek 1. září, někteří z Vás plánují první den ve školce až od pondělí 4. září.
Informace pro nové rodiče: platby za školné a stravné se budou hradit až v září po přidělení variabilního symbolu.

Informace rodičům

Základní částka úplaty pro školní rok 2017/2018 činí 400,- Kč měsíčně. Směrnice ke stanovení úplaty zde:

Informace o alergenech v potravinách najdete zde:

Informace k bezhotovostní platbě najdete zde:

Informace o LOGOPEDII

Informace o LOGOPEDII - na okrese Nový Jičín je v SPC ustanoven logoped - Mgr. Kateřina Kuncová (tel: 556 771 142).
Možnosti logopedické péče v okrese Nový Jičín
Ambulance klinické logopedie (resort zdravotnictví, je nutno doložit žádanku pediatra): - Mgr. Doležalová Jitka (Nový Jičín - 556 706 760; Odry - 556 730 400), Mgr. Ivánková Věra (Kopřivnice; 556 492 832), Mgr. Poláková Emílie (Bílovec, 556 403 026; Nový Jičín 556 709 487)
Soukromá poradna pro rozvoj řeči (za úhradu) - Mgr. Milena Dvořáková (ZvŠ Studénka, 776 021 544)

Mateřská škola se představuje

  • krásné nově zrekonstruované prostředí, velká zahrada
  • všeobecné zaměření
  • školní vzdělávací program s názvem "Sluníčko a naše školka"
  • nadstandartní aktivity: angličtina, hra na flétničky
  • v roce 1992 se uskutečnil první ročník soutěže ve zpěvu pro místní děti i děti z okolních mateřských škol s názvem "Sedlnická sněženka"
  • v roce 2005 byla založena kapela "Sluníčko", ve které děti zpívají, hrají na Orffovy nástroje, tancují
  • prioritní zaměření na spolupráci s rodiči, základní školou, obcí ( společné výlety, akce, vystoupení, výlety po okolí...)
  • kuchyně - racionální výživa, bio - potraviny