Mateřská škola

Mateřská škola

Mateřská škola
742 56 Sedlnice 409
telefon: 556 745 765
mobil: 731 177 709
.

Provozní doba: 6,00 - 16,00 hodin
Kapacita MŠ: 45 dětí

Školní rok 2018/2019

Pečení cukroví (5. 12. 2018)

Dnes jsme pekli ve školce cukroví. Překvapila nás velká účast jak maminek, tak babiček. Děti pomáhaly, válely těsto, vykrajovaly pomocí formiček a přitom ochutnávaly :-) Celou školku nám provoněla vůně pečeného cukroví. Děkujeme všem, že nám pomohli naladit předvánoční atmosféru:-)

Co nás čeká - PROSINEC 2018:

2.12. (od 17 hod) - Rozsvícení vánočního stromu - pásmo vánočních básní a písní (Sovičky)
5. 12. (od 9 hod) - Pečení vánočního cukroví, vyrábění vánočních svícnů s maminkami a babičkami (Sovičky)
11.12. (od 10,30 hod) - Divadlo Ententýky - pohádka Kapřík
12.12. (od 16 hod) - Vánoční besídka s rodiči a poštěním, vystoupení obou tříd, tancování s Evou
19.12. - Divadelní představení Leontýnka - pohádka Sněhuláci

Rozsvícení vánočního stromu (2. 12. 2018)


Čertí den (20. 11. 2018)

Začali jsme téma "Čertí den". Děti tvořily čertí řetězy, stavěly pekelný dům, hrály si na čertíky a zpívaly čertí písničky.

Plavání se pomalu chýlí ke konci (19. 11. 2018)


Příjezd sv. Martina do Sedlnic (11. 11. 2018)

V neděli 11. prosince přijel do Sedlnic sv. Martin. Již tradičně pak v sále KIC Sněženka vystoupily děti z mateřské i základní školy. My jsme se představili s pohádkou O veliké řepě, která byla doplněna lidovými písničkami. Dětem se vystoupení povedlo :-) Foto zde:

Divadlo Leonka (8. listopadu)

Přijelo k nám divadlo Leonka. Bylo u nás teprve po druhé, ale divadelní představení bylo úžasné!!! Pohádka byla o broučku, který se ztratil v lese. Děti byly zapojeny do příběhu, tančily, zpívaly a dováděly :-)

Volné místo v mateřské škole

Ředitelka Základní školy a Mateřské školy Sedlnice oznamuje, že se od 1. listopadu 2018 uvolnilo místo v mateřské škole. Pokud o místo máte zájem a Vaše dítě je dítětem s právem přednostního přijetí do mateřské školy (viz školský zákon - přednostně se přijímají děti, které před začátkem školního roku - nynějšího školního roku 2018/2019 - dosáhnou nejméně třetího roku věku a zároveň mají místo trvalého pobytu v obci), sdělte svůj zájem písemně ředitelce školy PaedDr. Blance Šťastné - e-mail: skola@zs-sedlnice.cz, adresa: ZŠ a MŠ Sedlnice, Sedlnice 253, 742 56 Sedlnice do 14. listopadu 2018. Děti mladší tří let na přijetí do mateřské školy nemají právní nárok.
Pokud by se na uvolněné místo přihlásilo více dětí s právem přednostního přijetí, bude rozhodovat datum narození (zvýhodněno bude starší dítě - v souladu s kritérii pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání).

Co nás čeká - LISTOPAD 2018:

8. 11. - Divadlo Beruška - Jak myslivec zachránil medvěda
11. 11. - Příjezd sv. Martina do Sedlnic - vystoupení dětí (Sovičky)
30.11. - Divadlo Ententýky - Mikulášské smutnění s Mikulášskou nadílkou v mateřské škole

HALLOWEEN

Foto zde:

Podzimní aktivity na zahradě

I v podzimním období trávíme čas tím, ze se vydáváme do přírody. Deti sledují hlavní znaky podzimu, zbarvujicí se listí a podzimní práce na zahradě. Tentokrát si s listím pěkně pohráli a potom si vše uklidili.

Divadlo pana Taraby - O Popelce (17. října 2018)

Dne 17. 10. k nám přijelo divadélko, které bylo o Popelce. Zahrál nám ho pan Taraba. Dětem se divadlo moc líbilo, zapojovali se v průběhu celé pohádky do děje. Po pohádce pan Taraba hledal svou popelku a každé holčičce, která chtěla zkusit popelčin střevíček, bylo jí přání splněno. :-)

Co nás čeká - ŘÍJEN 2018:

17. 10. - Divadlo pana Taraby - O Popelce
31. 10. - Divadlo Leonka - Jak se brouček ztratil
31.10. - Dlabání dýní a rozsvěcování školky
Téma - Duhové počasí

Přijela k nám pouť... (27. září 2018)

Ve čtvrtek 27.9.2018 jsme měli možnost jít si zaskotačit na skákacím hradě a povozit se v krásném vláčku. Děti byly nadšené a dovádění se jim velmi líbilo:-) Pak jsme se šli podívat na hřiště na kamarády ze školy, kteří právě pouštěli draky.

Divadlo Koloběžka - Co malí medvědi o podzimu nevědí (25. září 2018)

V úterý 25. září k nám do mateřské školy přijelo divadlo Koloběžka. Tentokrát zavítalo s pohádkou “Co malí medvědi o podzimu nevědí”. Děti z oddělení Berušek byly plní očekávání, protože to bylo jejich první divadelní představení v MŠ. Děti byly do pohádky samozřejmě zapojeny a všem se příběh o medvídkovi Pupíkovi moc líbil :-)

Plavecký výcvik (24. září 2018)

Každé pondělí jezdíme s předškolními dětmi do Nového Jičína na plavecký bazén. Děti si vytváří pozitivní vztah k vodnímu prostředí a absolvují kolektivní výcvik plaveckých prvků formou hry.

Školní rok 2017/2018

Odhalení pamětní desky a loučení s předškoláky (27. června 2018)

Dnešní den patřil oslavě 80 let horní školy a zároveň jsme se loučíli se školáky. Oslavě předcházely velké přípravy,které trochu zhatil déšť. Ale i tak - pamětní deska byla odhalena rukou paní Marie Říhově,pamětnice. Děti se rozloučily s mateřskou školou předáním pamětních knih, byly pasovány na školáky a ošerpovány. Tancování na rozloučenou si děti určitě budou pamatovat, stejně jako si z dokumentace vzpomenou, že odcházely z mateřské školy v roce, kdy budova, kde sídlí, slavila 80 let. Foto zde:

Divadlo - Vlk a bolavý zoubek (13. června 2018)

Ve středu 13. června do školky zavítalo opět divadlo. Tentokrát děti zhlédly představení Vlk a bolavý zoubek. Formou pohádky se seznamovaly s tím, jak je důležité si pravidelně čistit zoubky. V pohádce vše naštěstí dopadlo dobře a vlk dětem slíbil, ze už nebude jíst tolik sladkostí a bude si čistit své velké zuby.

Pohádkový les (8. června 2018)


Více foto zde:

Co nás čeká - ČERVEN 2018:

1. 6. - Den dětí
8. 6. - Pohádkový les (procházka lesem s pohádkovými bytostmi, úkoly a výhrami) - od 16 hod
13. 6. - Vlk a bolavý zoubek - pohádka Divadla Beruška - v 8,30 hod
20. 6. - Setkání rodičů budoucích prvňáčků a paní učitelkou
27. 6. - Rozloučení se školáky a odhalení pamětní desky k 80. výročí otevření české národní školy - od 16 hod

Den dětí (1. června 2018)

Horký den dětem příliš nevadil. Těšily se na soutěže i odměny. Všechny děti byly odměněny medailemi, diplomy isladkostmi. Všechno dobře dopadlo a o zábavu nebyla nouze.
Více foto zde:

Pilné včelky (23.května 2018)

Dnes jsme se ve školce seznamovali s prací včeliček. Ochutnávali jsme med přímo z plástve od našeho hodného souseda, pana Kotrce.

Výlet na Pustevny (22. května 2018)

V úterý 22. května jsme byli na výletě - na Pustevnách. Naším cílem byla socha Radegasta. "Ten" si pro nás, Broučky, připravil 10 úkolů. Vše se nám podařilo splnit, a tak jsme mohli najít poklad - bonbonky, čelenky a badatelské kufříčky, do kterých jsme si ukládali dle obrázku to, co se nachází v přírodě. Počasí nám přálo, nálada byla výborná a děti se dobře bavily :-)
Více foto zde:

Maminky mají svátek (besídka - 16.5.2018)

Ve středu 16. května připravily děti a paní učitelky maminkám k jejich svátku nejen drobné dárečky, ale i písničky a pohádky. Ti nejmenší se proměnili ve skřítky - tesaře a "vylezli z mechu, chopili se nářadí a postavili střechu". Písničku maminkám pak zazpívali s doprovodem orffových nástrojů. Starší děti - tentokrát proměněné v broučky a berušky - maminkám také zazpívaly a zatančily, za zpěvu písně Slunce šlo spát za hromádku klád... uspávaly miminka. Určitě se líbila písnička pro maminku, kterou zazpívala Lenička, a Andersenova pohádka O škaredém káčátku, kterou nám vyprávěl Honzík. Na závěr sehráli "Broučci" pohádku Kozlík Nebojsa. Po skončení programu děti daly maminkám krásné blahopřání, dárečky a obrovskou pusu :-)
Pro maminky pak byl připraven ještě jeden "dáreček" - beseda s knihovnicí, paní Lenkou Šimurdovou, tentokrát na téma Význam četby v životě dítěte. Více foto zde:

Výsledek zápisu k předškolnímu vzdělávání

Oznámení - Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání od školního roku 2018/2019. Seznam přijatých dětí najdete zde, podrobné výsledky zápisu najdete zde:

V tomto řízení byli přijati uchazeči, kteří se podrobili stanoveným pravidelným očkováním, dosáhli alespoň 22 bodů a umístili se do 16. místa včetně. Byly to děti, které doložily trvalý pobyt v Sedlnicích, se zájmem o každodenní celodenní docházku od 1. září 2018 a jsou narozeny do 20. února 2016 včetně.

Co nás čeká - KVĚTEN 2018:

2. 5. - Zápis do mateřské školy
2. 5. - Divadelní pohádka
11. 5. - Jarmark v základní škole
16. 5. - Svátek maminek s vystoupením, pohoštěním, dárečky a přednáškou pro maminky
21. 5. - Námořnická pohádka - Divadlo Koloběžka
22. 5. - Výlet na Pustevny

U nás ve školce

Chcete se do naší školky podívat ještě před zápisem? Máte možnost přijít ve čtvrtek 26. dubna v době od 9,30 do 11,30 hodin :-)

.

Jarní tvoření s rodiči (19. dubna 2018)

Ve středu 19. dubna si mohli rodiče i s dětmi odpoledne v naší mateřské škole vyzkoušet vyrobit několik výrobků s jarním tématem. Ve třídě "Broučků" paní učitelky nabídly dětem k výrobě jarní květinu z barevného papíru i se skleněným květináčem. U větších "Soviček" si mohly děti zasít různé bylinky do vlastnoručně ozdobeného kelímku a také vyrobit papírovou kočku. Ta byla zaměřena k tématu, které s dětmi probíráme. Děkujeme všem rodičům i dětem za účast a věříme, že si to všichni užili.

Co nás čeká - DUBEN 2018:

16. 4. - Jarní pohádka - Divadlo Beruška
19. 4. - Jarní tvoření - společná akce s rodiči
30. 4. - Čarodějnice u Sněženky - tancování s Evou a Martinou (čarodějný tanec)
Vítáme jaro - co se učíme
- elementární poznatky ze světa květin
- zkoumání, objevy
- ekologická, environmentální výchova, eko-hry
- pěstitelské činnosti
- sbíráme květiny, byliny
- tvoříme herbář, učíme se názvy, ochutnáváme čaje, bylinky
- uklízíme zahradu
- poznáváme nářadí - co k čemu patří

Velikonoční výstava ve Sněžence (26. března 2018)

V pondělí 26. března se děti jely podívat do Sněženky na Velikonoční výstavu. Po jejím zhlédnutí byly pro ně přichystány perníčky, které si mohli i nazdobit.

Divadlo Koloběžka (8. března 2018)

Divadelní představení divadla Koloběžka navodilo jarní náladu, děti poznaly zvířátka na jaře a zazpívaly si jarní písničky.

Sedlnická sněženka (3. března 2018) - více fotografií zde:

V sobotu 3. března proběhla v sále KIC Sněženka již 21. ročník pěvecké soutěže Sedlnická sněženka. Pořadatelem této soutěže, které se zúčastňují i děti z okolních mateřských škol, je naše mateřská škola. 25 dětí z Bílovce (MŠ Zahradní), Bludovic, Bravantic, Libhoště, Nového Jičína (MŠ Dlouhá), Příbora (MŠ Švermova) a Sedlnic předvedlo své pěvecké nadání a soutěžilo o hlavní ceny.
O úvod se postaraly děti z místní mateřské školy a v "retro" přestávce zazpívala vítězka 1. ročníku této soutěže. Absolutním vítězem se stala Barborka Mendeová a Matěj Durček (oba z Příbora). Naši školku úspěšně reprentovali Valentinka, Honzík, Lenička a Lilianka. Bez dárku ale neodcházel žádný zpěvák ani zpěvačka. Všichni navíc sklidili ohromný potlesk. Jsme rádi, že naše děti mají zájem o hudbu a rády zpívají

Co nás čeká - BŘEZEN 2018:

3. 3. - pěvecká soutěž Sedlnická sněženka
8. 3. - divadelní představení "Na tom našem dvoře" - divadlo Koloběžka
21.3. - přednáška pro rodiče o školní zralosti. Lektor - Mgr. Kateřina Kunzová, Začátek v 16 hodin.
- jednou za 14 dní dopoledne aktivita - Veselé tancování - s p. učitelkami Evou a Martinou
- jednou týdně dopoledne aktivita Předškoláček
- průběžně - seznamování s anglickými slovíčky, písničkami a básničkami v průběhu celého dne

Maškarní karneval (6. února 2018)

Letos měl maškarní karneval trochu jiný scénář. Děti díky všem, kteří pomáhají naší školce sběrem papíru, měly vedenou zábavu. Postaralo se o to divadlo Myška Klárka a veverka Terka. Děti tancovaly, soutěžily, dostaly dobroty a v tombole vyhrály dárečky. Celý den ve školce strávily v kostýmech. Byl to moc hezký den :-)

Plavecký výcvik (leden 2018)

Děti se od 5.1.2018 pravidelně každý pátek zúčastňují plaveckého výcviku v Novém Jičíně. Výuka probíhá převážně formou hry, napodobování zvířátek a různých činností. Děti se postupně adaptují na vodní prostředí a postupně se odstraňuje strach z vody

Zimní pohádka (15.1.2018)

Už poněkolikáté k nám do školky zavítalo u dětí oblíbené divadlo Koloběžka. Zimní pohádka již v názvu prozrazuje, že se jednalo o představení o zimě a také jsme se trošičku vrátili zpátky k vánočním svátkům a všichni si zazpívali několik známých koled.

Pohádka O ježečkovi, myšce a Vánocích (7.12.2017)

Ve vánoční pohádce se děti učily připravovat Vánoce, pekly cukroví, zdobily stromeček a hoooodně zpívaly. Pohádka si na závěr zasloužila velký potlesk.

Mikuláš ve školce (6.12.2017)

Do školky přišel MIkuláš a čert. Děti se hodně těšily, ale přece jenom se nakonec trošku bály. Čert rozdával brambory zlobivým dětem, ale nakonec se ustrnul a přece jen brambory vyměnil za dobroty. Hodné děti se bát nemusely. Ty dostaly velikou pochvalu :-)

V úterý 14. listopadu proběhla další z odborných přednášek pro rodiče dětí - tentokrát na téma Logopedická prevence s Mgr. Kateřinou Kunzovou.

Rozsvícení mateřské školy (1.11.2017)

Zveme rodiče na již tradiční Rozsvícené mateřské školy, které se uskuteční ve středu 1. listopadu od 16 hodin v budově mateřské školy. Bližší informace v MŠ.

Hasiči a bezpečnost při požáru (25.10.2017)

Pohádka Průzkumníci v Africe (Divadlo Letadlo) (17.10.2017)

Zveme rodiče na další z odborných přednášek, která se uskuteční v úterý 17. října od 16 hodin v budově mateřské školy. Psycholožka Mgr.Helena Pýchová se bude věnovat tématu "Hyperaktivita a počítače a televize v životě dětí předškolního věku". Přednáška se koná v rámci projektu "Společné vzdělávání".

Pohádka Červená karkulka (2.10.2017)

Ve středu 6. září se uskuteční úvodní třídní schůzky. Jejich součástí bude i odborná přednáška na téma "Úrazy dětí a jejich prevence, první pomoc". Přednášející bude Bc. Barbora Kardošová. Přednáška se koná v rámci projektu "Společné vzdělávání".

Začínáme...

Vážení rodiče,
těšíme se po prázdninách na Vás všechny, kteří už to u nás znáte, ale i na Vás, kteří půjdete do školky poprvé. Nový školní rok začíná v pátek 1. září, někteří z Vás plánují první den ve školce až od pondělí 4. září.
Informace pro nové rodiče: platby za školné a stravné se budou hradit až v září po přidělení variabilního symbolu.

Informace rodičům

Základní částka úplaty pro školní rok 2017/2018 činí 400,- Kč měsíčně. Směrnice ke stanovení úplaty zde:

Informace o alergenech v potravinách najdete zde:

Informace k bezhotovostní platbě najdete zde:

Informace o LOGOPEDII

Informace o LOGOPEDII - na okrese Nový Jičín je v SPC ustanoven logoped - Mgr. Kateřina Kuncová (tel: 556 771 142).
Možnosti logopedické péče v okrese Nový Jičín
Ambulance klinické logopedie (resort zdravotnictví, je nutno doložit žádanku pediatra): - Mgr. Doležalová Jitka (Nový Jičín - 556 706 760; Odry - 556 730 400), Mgr. Ivánková Věra (Kopřivnice; 556 492 832), Mgr. Poláková Emílie (Bílovec, 556 403 026; Nový Jičín 556 709 487)
Soukromá poradna pro rozvoj řeči (za úhradu) - Mgr. Milena Dvořáková (ZvŠ Studénka, 776 021 544)

Mateřská škola se představuje

  • krásné nově zrekonstruované prostředí, velká zahrada
  • všeobecné zaměření
  • školní vzdělávací program s názvem "Sluníčko a naše školka"
  • nadstandartní aktivity: angličtina, hra na flétničky
  • v roce 1992 se uskutečnil první ročník soutěže ve zpěvu pro místní děti i děti z okolních mateřských škol s názvem "Sedlnická sněženka"
  • v roce 2005 byla založena kapela "Sluníčko", ve které děti zpívají, hrají na Orffovy nástroje, tancují
  • prioritní zaměření na spolupráci s rodiči, základní školou, obcí ( společné výlety, akce, vystoupení, výlety po okolí...)
  • kuchyně - racionální výživa, bio - potraviny