Slavnostní zakončení školního roku foto zde: .

Poslední týden ve škole:
V pondělí 26. 6. výuka dle rozvrhu.
Úterý 27. června - 5. - 9. třída - pobyt ve škole do 12:05 (6. třída - hřiště, 7. třída - Kopřivnice, 8. třída - Nový Jičín. 9. třída - Štramberk).
Středa 28. června - 1. - 5. třída - pobyt ve škole do 11:10; 6. - 9. třída do 12:05 (odevzdávání učebnic).
Čtvrtek 29.června - 1. - 5. třída - pobyt ve škole do 11:10; 6. - 9. třída do 11:10 (kuželna, první pomoc, hasiči).
Pátek 30.června - slavnostní ukončení školního roku, pobyt ve škole do 9 hodin. Školní družina v pátek 30. června v provozu do 13 hodin.

TROJANOVICE 2017. Konečně středa! 21. červen - den odjezdu na tradiční třídenní pobyt v Trojanovicích. Přízemí školy se plní účastníky, hromadí se zavazadla. Ještě rozloučit a jedeme.Nejprve nám autobus zastavil ve Frenštátě pod Radhoštěm a my lesní cestou vystoupali přímo do Beskydského nebe, kde jsme se dověděli spoustu zajímavostí ze života rozličných obyvatel lesa. Pak jsme se kolem můstku slavného frenštátského rodáka Jiřího Rašky vypravili o něco výše, na palouk se zvoničkou a výhledem na Javorník. Děti se zde prošly po "pocitovém chodníčku" a prověřily atrakce dětského koutku - šplhaly, lezly, houpaly se … Po příjemné ranní relaxaci jsme pokračovali do Trojanovic a ubytovali se v chatkách areálu Koksař. Pobyt jsme si užívali zejména při venkovních hrách a sportování či krátkých vycházkách do okolí. Svou odvahu si zájemci mohli vyzkoušet na překážkách v lanovém centru "Tarzanie" při zdolávání různě náročných tras, páťáci navíc ještě absolvovali večerní stezku odvahy.
Po trošku "hororové" noci, kdy k nám opakovaně dorazila bouřka, ale opět vysvitlo sluníčko, které nás celým pobytem provázelo, a tak pláštěnky zůstaly po celou dobu na dně zavazadel. Během pobytu děti sbíraly "nálepky" za splněné úkoly a doplňovaly si obsah cestovního batohu. Bodové hodnocení si každý mohl vylepšit svou aktivitou při soutěžích a vybrat si při závěrečném hodnocení něco z nabízených cen. Památkou na strávené chvíle pak jistě bude i vlastnoručně kreativně dotvořený pamětní list. Foto zde:

V pondělí 12. června žáci 3. a 4. třídy absolvovali výuku na dopravním hřišti v Příboře. Nejdříve si se strážníkem městské policie zopakovali dopravní značky v učebně kulturního domu a poté se procvičovali znalosti na řešení konkrétních situací na křižovatkách. Nakonec žáci 4. třídy psali test, po jehož úspěšném absolvování získali průkaz cyklisty. To se podařilo 6 žákům. Museli však znalosti ještě prokázat i při jízdě na kole na dopravním hřišti.

Ve středu 7. června se 21 žáků 1. - 5. třídy naší školy zúčastnilo Lehkoatletického trojboje, který již tradičně pořádá pro okolní školy ZŠ v Petřvaldě. Pět žáků stanulo na stupních vítězů. 1. místo vybojoval Alex Chyba (3. třída), 2. místo obsadil Jakub Schwarz (2. třída) a Marie Palová (5. třída) a 3. místo Jakub Hudeček (3. místo) a Valérie Kopřivová (5. místo). Společně pak pro naši školu vybojovali pohár za 3. místo mezi zúčastněnými školami. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy :-). Foto zde:

Ve středu 7. června od 15 do 16 hodin proběhnou třídní schůzky.

V pátek 2. června jsme společně oslavili Den dětí. Nejdříve proběhly soutěže, které připravili žáci 2. stupně, a pak už přišla na řadu diskotéka a DJ PAul Doctor. Do soutěží, které připravil, se zapojila velká většina všech zúčastněných. Foto zde:

Poslední květnový den se žáci 5. a 6. ročníku naší školy vypravili do pohankového mlýna Šmajstrla ve Frenštátě pod Radhoštěm. Akci připravili Laktea, o.p.s. společně s odborníky v rámci projektu Fitkonto. Děti se dověděly zajímavosti o původu pohanky a o jejím zpracováním. Důležitá byla i informace, že pohanku mohou konzumovat úplně všichni - neobsahujetotiž lepek. Slupky zase pomáhají při léčení cévních obtíží, neboť obsahují rutin. Spousta dětí je zvyklá pohanku konzumovat z domova, kde bývá nejčastěji přidávána do polévek nebo jako příloha k masu. Ve mlýně je tak nejvíce lákaly různě ochucené křupky. Počasí nám přálo a obloha se zatáhla až po příjezdu do školy. A doma si můžeme z pohanky něco dobrého uvařit. Dobrou chuť!( Foto zde:

I v letošním školním roce jsme se zapojili do projektu HZS Hasík. Jedná se o systém požární prevence a ochrany obyvatelstva. Program je určený pro žáky 2. a 6. ročníku.

JARMARK 2017 - videoreportáž zde:

Výsledky zápisu do mateřské školy pro školní rok 2017/2018 (více informací zde:)
- seznam přijatých dětí dle registračních čísel najdete zde
- podrobný výsledek zápisu najdete zde.

V rámci projektu Ovoce a zelenina do škol jsme využili nabídky doprovodných akcí našeho dodavatele, společnosti Laktea, a objednali si "Ochutnávkové koše", které obsahovaly známé i méně známé druhy ovoce rostoucí v našich krajích i exotických zemích. Celou akci, která se uskutečnila 16. - 17. května, byla určena pro žáky 1. - 5. třídy, jsme pojali nejen jako ochutnávku, ale i jako příležitost, jak zajímavou a atraktivní formou zdokonalit a rozšířit vědomosti dětí. Celá akce se žákům líbila. Fotografie zde:

V průběhu měsíce května absolvují žáci 8. třídy testy SCIO (Připrava na přijímací zkoušky) a žáci 9. třídy celostátní testy České školní inspekce.

Ve čtvrtek 1. června proběhne dopoledne focení na závěr roku.

Den dětí oslavíme ve škole v pátek 2. června. Již tradičně čekají na děti soutěže, které připraví žáci 2. stupně, a diskotéka s DJ PAul Doctorem.

V sedlnické základní škole se ve čtvrtek 11. května odehrál již tradiční školní JARMARK. Přípravy na něj začaly několik týdnů před ním. Žáci usilovně nacvičovali různá vystoupení, která na jarmarku poté předvedli. Než však přišly na řadu všechny scénky, básničky a pohádky, mohli jste si nakoupit sadbu rostlin nebo muškáty, které žáci pomohli vypěstovat. K zakoupení byly také keramické výrobky, ale i koláčky a zákusky...
Ve čtyři hodiny se přestalo prodávat a všichni se usadili na svá místa. Druháci už byli nachystaní na schodech a čekali, až to celé začne. Po krátkém úvodu na ně přišla řada. Zavedli nás na dopravní křižovatku. Další na řadě byli třeťáci a čtvrťáci, kteří si připravili pohádku, ve které nám v roli mravenců zahráli příběh o písmenkách. Celá pátá třída nám ukázala, jak to vypadá na fotbalovém hřišti. Šesťáci zahráli humornou scénku z neobyčejné restaurace. Pak jsme se přemístili na prestižní módní přehlídku, kde nám sedmáci předvedli módu od pravěku až do dnešní doby. Osmá třída měla vystoupení víc. Ukázali se ve scénce z autoservisu a ve dvou tanečních vystoupeních. Ti nejmenší, prvňáčci, zacvičili s míči a obručemi. Bývá již tradicí, že závěr programu obstarají deváťáci, kteří se rozloučí hitparádou. A tak jsme v sedlnické škole přivítali Bruno Marse, Elvise Presleyho, Johna Lennona, z české hudební scény vystoupil Xindl X, Petr Hapka a mnoho dalších.
V pátek žáci celý program zopakovali ještě jednou rodičům i dětem z mateřské školy. Poté už je čekalo opakování poslední - pro sebe, pro školu. Všechna vystoupení se velmi povedla. Už se těšíme na další rok :-) (Filip Kletenský, 9. třída) Foto zde: .

Zveme všechny na tradiční ŠKOLNÍ JARMARK. Ve čtvrtek 11. května si od 14 hodin v budově školy můžete nakoupit sazenice rajčat a paprik, kedlubny, salát, celer, jahody, bazalku, muškáty přesislé i vzpřímené, voděnky, aksamitníky, pokojové rostliny i kaktusy. K zakoupení budou i různé vyrobky dětí, můžete okusit koláčky, zákusky či chlebíčky. V 16 hodin začne kulturní vystoupení žáků školy. Celé představení bude pro veřejnost sehráno ještě jednou v pátek 12. května v 9 hodin dopoledne. - Plakát zde:

Zápis do mateřské školy pro školní rok 2017/2018 se uskutečnil v úterý 2. května 2017 od 10 do 12 hodin a od 14 do 16 hodin v budově MŠ. Více informací zde: .

Výlet - Krakow, Wieliczka (25. duben 2017). Prohlídku Krakowa jsme začali u Dračí jeskyně. Prošli jsme kolem sochy draka (dokonce jsme uviděli, jak vrhá oheň z tlamy) a vystoupali na Wawel. Prošli jsme nádherně rozkvetlými královskými zahradami až na nádvoří hradu a i k dominantě Wawelu, ke katedrále, ve které se nacházejí královské hroby a která byla místem korunovace polských králů.
Vlastní staré město velmi připomíná Prahu s řadou malých uliček. Centrem města je Hlavní rynek (Rynek Glowny), který je se svými rozměry největším náměstím ve střední Evropě. Uprostřed je budova Sukiennice, postavená pro obchodníky se suknem ve 14. století. Dnes jsou tady krámky pro turisty. Na náměstí je i gotický mariánský kostel s dvěma různě vysokými věžemi, ze kterých se ozývá každou hodinu troubení.
Pak jsme jeli na prohlídku solných dolů ve Wieliczce. Pro návštěvníky je zpřístupněna 3,5 kilometrů dlouhá trasa ležící v hloubce od 64 do 135 metrů. Čekalo nás zdolání asi 800 schodů. K největším skvostům podzemní architektury patřila určitě kaple sv. Kingy. Jízda výtahem na povrch pak byla pro mnohé adrenalinovým zážitkem.
Je až téměř neuvěřitelné, že i když týden před výletem se velmi ochladilo a napadl i sníh (v dubnu!) a den po výletě začaly vydatné deště, my jsme měli krásné, slunečné a celkem i teplé počasí. Výlet se zkrátka vydařil : Foto zde: .

Ve středu 26. dubna se žáci 5. ročníku vypravili do Příbora na dopravní hřiště. Kvůli silnému dešti si tentokrát nikdo nezajezdil, ale testy splnili téměř všichni, a tak jsme odcházeli s úsměvem a Průkazem cyklisty "v kapse". Tři nejlepší řešitelé byli odměněni drobným dárkem. Nejlépe ze všech se dařilo Adéle Krčové, která zvládla test jen s jediným zaváním :-)

Ve středu 19. dubna 2017 budou v době od 15 do 16 hodin informativní třídní schůzky.

Informace k zájezdu žáků 2. stupně do Krakowa a do Wieliczky (úterý 25. dubna 2017) . Sraz všech účastníků je v 6,00 hod u obecního úřadu. Zájezd organizuje CK Valaška. Každý musí mít s sebou platný cestovní doklad a průkazku zdravotní pojišťovny. Výše kapesného (polské zloté) je zcela v kompetenci rodičů. Vstupné do solných dolů ve Wieliczce je již hrazeno v ceně zájezdu. Předpokládaný návrat do Sedlnic v 19 - 20 hodin.
Žáci 2. stupně, kteří na zájezd nejednou, mají v úterý 25. dubna zkrácený pobyt ve škole (4 vyučovací hodiny - konec v 11,10 hod).

JARNÍ LADĚNÍ Ve středu 12. dubna se na naší škole uskutečnil již třetí ročník jarních tvůrčích dílen pro děti a rodiče. V každé dílně mohli zájemci objevit zase něco nového z již dříve prezentovaných technik. Nechyběla i nabídka zcela nových výrobků. Úplnou novinkou letošních dílen bylo tvoření figurek ze sena. Věříme, že každý z účastníků našel to pravé pro vyjádření své kreativity a výrobky budou zdobit obydlí a sváteční stůl. Foto zde:

V pátek 7. dubna se čtyři žáci pátého ročníku (Matěj Schwarz, Adéla Krčová, Marie Palová a Valérie Kopřivová) vypravili do Studénky. Na ZŠ Butovická reprezentovali školu v soutěži Have Fun with English. V konkurenci 11 škol ze Studénky, Bílovce, Fulneku, Hladkých Životic, Bravantic a Pustějova si vedli dobře. Družstvo ve složení Valérie Kopřivová a Marie Palová se umístilo těsně pod stupni vítězů, na pěkném čtvrtém místě. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy. Foto zde:

Ve čtvrtek 6. dubna děti ze školní družiny jely do muzea v Příboře. Zúčastnily se interaktivního pořadu o tradicích spjatých s příchodem jara a s velikonočními svátky. Foto zde:

Ve čtvrtek 6. dubna naši prvňáčci zavítali do knihovny, kde je čekalo veselé povídání o abecedě. Ale ne tak ledajaké - byla to abeceda zvířátková. Děti pod vedením paní knihovnice plnily řadu úkolů - prověřily znalost písmenek, zkusily si doplňovačku o zvířátkách, hádaly hádanky se zvířecímí hrdiny. Ale také se četlo, kreslilo, počítalo a v závěru si většina dětí vytvořila z písmenka "Z" veselou zebru. Ti ostatní si vybrali své oblíbené písmenko a hezky si jej vybarvili. Foto zde:

Žáci 5. třídy v první polovině dubna absolvují testy SCIO (obecné studijní předpoklady, český jazyk, matematika).

Zveme všechny zájemce na již třetí ročník tvůrčích dílen pro rodiče s dětmi "Jarní ladění". Můžete si vyrobit drobnosti ně sváteční stůl, vyzkoušet quilling, enkaustiku, netradiční zdobení vajec, uplést si tatar nebo vyzkoušet práci s pěnovou gumou Moosgummi. Pokud vás naše nabídka zaujala, přijďte ve středu 12. dubna v době od 14,30 do 17 hodin do školy.

V pondělí 3. dubna proběhl na naší škole zápis do 1. třídy na další školní rok. Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání podalo 20 zákonných zástupců. Foto zde:

Maškarní ples - foto zde:

Dětský maškarní ples se bude konat v pátek 17. března 2017 od 16 hodin v sále KIC Sněženka. Celým programem vás již tradičně provede Hopsalín - tentokrát prý bude karneval pod mořskou hladinou :-) Je pro vás připraveno spoustu legrace, tance, soutěže, předtančení i tombola. V té můžete vyhrát tablet Acer Aspire Switch 10 E, selfie dron Skeye Nano 2 FPV (údajně nejmenší dron na světě) nebo průhledný skateboard Nils Extreme se zabudovanými led diodami. Plakát najdete zde:

Zápis do 1. třídy proběhne v naší škole v pondělí 3. dubna 2017 od 15 do 17 hodin. Bližší informace najdete zde:

Zápis do mateřské školy proběhne v úterý 2. května 2017v budově mateřské školy od 10 do 12 a od 14 do 16 hodin. Bližší informace k zápisu najdete zde: NA tomto odkazu najdete informace o povinném předškolním vzdělávání najdete zde:

Zveme vás do školy na již třetí Jarní tvoření aneb Tvůrčí dílny pro rodiče s dětmi, které se uskuteční ve středu 12. dubna 2017 od 14,30 do 17 hodin. Můžete si vyrobit drobnosti na sváteční stůl, figurky ze sena, vyzkoušet quilling, enkaustiku či práci s pěnovou gumou Moosgummi.Bližší informace najdete zde:

Ve středu 8. března se v Příboře konalo okrskové kolo recitační soutěže. Blahopřejeme Anetce Rapčanové ze 6. třídy, která se umístila na 2. místě a bude školu reprezentovat v okresním kole v Novém Jičíne. 3. místo ve svých kategoriích získaly Maruška Palová z 5. třídy a Ineska Vaculíková ze 2. třídy. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy :-)

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání připravilo pro uchazeče o přijetí do oboru středního vzdělání s maturitní zkouškou užitečné informace ke konání jednotných přijímacích testů ve školním roce 2016/2017. Více najdete zde:

V pátek 3. března pojedou žáci 1. - 4. třídy do Nového Jičína. V Beskydském divadle zhlédnou představení "Kocourek Modroočko". Ostravské Divadlo loutek předvede příhody kočičího kluka a jiných chlupatých čtvernožců v muzikálové pohádce.

Prvňáčci se i letos zapojili do preventivního programu "Veselé zoubky", který připravila společnost dm markt s.r.o., Letos tento projekt proběhl již posedmé. V rámci projektu proběhla v pátek 24. února edukativní hodina, ve které si žáci zopakovali techniku správného čistění chrupu a také zásady správné péče o chrup. Každý prvňáček dostal taštičku, která obsahovala zubní kartáček, zubní pastu, přesýpací hodiny pro čistění zubů a informační brožurku. Dětem se projekt velmi líbil. Foto zde:

Dětský maškarní ples se bude konat v pátek 17. března 2017 od 16 hodin v sále KIC Sněženka. Je pro vás připraveno spoustu legrace, tance, soutěže, předtančení i tombola. Celým programem vás již tradičně provede Hopsalín - tentokrát prý bude karneval pod mořskou hladinou :-) Plakát najdete zde:

V několika dalších hodinách výtvarného kroužku se děvčata věnovaly enkaustice. V úterý si své voskem malované obrázky pomocí speciální emulze přenášely na tašky. Teď stačí jen zafixovat a hurá na výlet! Foto zde:

Informace k ukončení 1. pololetí: Výpis z vysvědčení za 1. pololetí žáci obdrží v úterý 31. ledna 2017. V tento den proběhne i zkrácená výuka. 1. - 5. třída končí v 11,15 hod (1. - 3. hodiny výuka dle rozvrhu, 4. hodinu rozdávání vysvědčení), 6. - 9. třída končí ve 12,05 hod (1. - 4. hodina výuka dle rozvrhu, 5. hodinu rozdávání vysvědčení). Školní družina je v provozu bez omezení.
V pátek 3. února budou pololetní prázdniny.

Informace pro uchazeče o studium na středních školách : Přihlášky ke studiu na středních školách (do oborů vzdělávání bez talentové zkoušky) podává uchazeč o studium řediteli střední školy do 1. března.Toto platí i pro uchazeče na víceletá gymnázia. V přijímacím řízení do oborů vzdělávání se koná vždy (s výjimkou některých oborů vzdělávání s talentovou zkouškou a zkráceného studia) jednotná přijímací zkouška z jazyka českého a literatury a z matematiky. Jednotné přijímací zkoušky se konají 12. a 19. dubna 2017 (čtyřleté obory vzdělávání) a 18. a 20. dubna 2017 (šestiletá a osmiletá gymnázia).

Informace pro rodiče k zápisu do 1. třídy: Zápisy do 1. ročníku základního vzdělávání proběhnou dle § 36 odst. 4 školského zákona nově od 1. dubna do 30. dubna 2017. V naší škole zápis proběhne 3. dubna 2017. Zároveň upozorňujeme rodiče i na změnu, že pokud budou žádat pro své dítě odklad, je to třeba udělat písemně již v době zápisu. Žádost je třeba doložit doporučujícím posouzením školského poradenského zařízení a odborného lékaře (pediatra) nebo klinického psychologa. Bližší informace: tel: 739 667 144 - ředitelka školy.

Pletení z papíru
Ve výtvarném kroužku každoročně "objevujeme" nové výtvarné techniky. Letos jsme se pustili do pletení. Nepotřebujeme však jehlice ani žádnou přízi, pleteme totiž z papíru. Pod rukama šikovných děvčat se mění kupy novin, letáků a časopisů v košíčky, stojánky na tužky či adventní věnce a stromečky. To vše zvládají jen s troškou lepidla. Kouzlí tak, že pod tahy štětce namočeného v barvě či mořidle se papír " mění" v proutí. Pokračování a fotografie zde:
.

Ve středu 4. ledna 2017 budou informativní třídní schůzky.

Ve čtvrtek 22. prosince ve škole proběhla školní vánoční besídka a rozloučení s rokem 2016 a vánoční představení Divadla Slunečnice. Foto zde:

V úterý 20. prosince děti ze školní družiny jely do muzea v Příboře. Zúčastnily se edukačního programu Vánoce v Podbeskydí. Foto zde:

Ve škole se chystáme na Vánoce. . Foto zde:

V pátek 9. prosince jsme již tradičně v tomto období vypouštěli balonky s přáním Ježíškovi. Potom následovala vánoční besídka pro rodiče. Foto zde:

V pondělí 5. prosince zavítal do školy Mikuláš se svou družinou. Hodné děti pochválil, na zlobivce se přišli podívat čerti, ale s sebou neodnesli nikoho... Andělé odměnili děti sladkou odměnou.
Již tradičně proběhl i Mikulášský turnaj v malé kopané smíšených družstev. Blahopřejeme Alex, Lucce, Filipovi a Chrisovi k vítězství :-). , Foto zde:

V neděli 27. listopadu v 18 hodin před KIC Sněženka byl slavnostně rozsvícen vánoční strom. Součástí programu bylo i vystoupení dětí ze základní i mateřké školy. Foto zde:

Od pondělí 14. listopadu začal plavecký výcvik žáků 1. stupně. Na bazén do Nového Jičína budou jezdit do konce ledna 2017. Foto zde:

Ve středu 16. listopadu proběhly třídní schůzky. Na pátek 18. listopadu vyhlásila ředitelka školy z technických důvodů pro žáky školy ředitelské volno.

Ve středu 16. listopadu se žáci 5. ročníku rozjeli do Příbora na dopravní hřiště, aby si zopakovali zásady bezpečné jízdy na kole. Teoretická část tentokrát probíhala v krásných prostorách nově opraveného kulturního domu. Prakticky si vše vyzkoušeli na dopravním hřišti. Počasí se alespoň trochu umoudřilo, takže vše zvládli - jen se častěji střídali, aby "nejezdící" moc neprochladli. Na jaře je čekají testy, tak doufáme, že vše nezapomenou a budou se pyšnit průkazy cyklisty. Foto zde:

V úterý 15. listopadu děti ze školní družiny navštívily výstavu zemědělské techniky v ALS AGRO a.s. v Sedlnicích. Měly možnost prohlédnout si nové traktory i kombajn. Foto zde:

Svátek svatého Martina býval jedním z nejoblíbenějších svátků roku. Děti i hospodáři čekali na první sníh, hospodyně pekly martinskou husu a martinské rohlíky. Lidovou pranostiku o Martinovi, který přijíždí na bílém koni, zná jistě téměř každý. Letos k nám do Sedlnic přijel svatý Martin v neděli 13. listopadu - a to doslova. Nejen že napadl první sníh, ale již tradičně přijel na koni před KIC Sněženka. V sále pak zhlédl vystoupení dětí z mateřské i základní školy. Foto zde:

Ve čtvrtek 10. listopadu byl ve škole den otevřených dveří. Mnozí z vás využili této příležitosti a přišli se podívat do hodin na své děti.

Halloween 2016 Koncem října si každoročně připomínáme starý keltský svátek Halloween. Děti a vyučující 1. stupně mu i v letošním roce věnovali projektový den (v pondělí 24. října). Nejprve jsme se, v maskách i bez, sešli ke společnému zápolení smíšených družstev. Ve znalostech zejména z oblasti čar a kouzel nakonec zvítězilo družstvo Matěje Schwarze. Velký potlesk sklidila v části nazvané "dýňová trefa" Sára Beránková, která se s přehledem trefovala do obří dýně s takovou přesností, že starším účastníkům nezbývalo než "smeknout" a zatleskat. Následoval společný žertovný tanec The Hokey Cokey a promenáda masek. Druhá část projektového dne byla věnována vykrajování dýňových svítidel. Rázem ve všech třídách zavládla tvůrčí atmosféra a školou se nesla typická dýňová vůně. Dnešní den jsme si užili a na ranní "světelné" přivítání se jistě těší nejen autoři vydlabaných a nazdobených dýní. Foto zde:

Ve čtvrtek 20. října žáci 3. a 4. ročníku jeli do Příbora na dopravní hřiště. Protože počásí nepřálo, výuka probíhala pouze v učebně. Ta je nyní v prostorách nově opraveného Kulturního domu. Foto zde:

Informace k přijímacímu řízení na střední školy pro školní rok 2016/2017 Více informací zde: . (připomínáme: do 30.listopadu 2016 odevzdají uchazeči řediteli střední školy přihlášky do oborů vzdělávání s talentovou zkouškou, do 1. března 2017 odevzdají přihlášky ve vzdělávání řediteli střední školy do oborů bez talentové zkoušky. Termíny platí i pro uchazeče o přijetí na víceletá gymnázia.)

Také v letošním roce k nám zavítali herci Divadélka pro školy z Hradce Králové (14. října 2016). Na jejich vtipná a poutavá představení doprovázená písničkami se vždy velmi těšíme. Tentokrát si pro ty menší připravili Africkou pohádku, v níž cestovali Afrikou společně s doktorem Emilem Holubem a zachraňovali zvířátka - nejprve před nemocemi a pak i před zlým pytlákem. V nesnázích děti hbitě hlavním protagonistům radily, a tak jako v každé správné pohádce vše dobře dopadlo. Žáci druhého stupně zhlédli představení s názvem Legenda V + W aneb Příběh Osvobozeného divadla. Počátky divadla zachycovala ukázka z West pocket revue, poetistické období pak Golem, z protifašistických her například Nebe na zemi. Divadlo bylo skvělé, bylo v něm spousty zábavy i poučení. Herci zapojovali diváky do děje a i na slavnou popravu kanónem ze hry Fata morgana budeme určitě dlouho vzpomínat :-) Foto zde:

Trápí vás i nás - vši. Více informací zde: .

V letošním roce proběhl ve dnech 3. - 9. října jubilejní 20. ročník Týden knihoven. V rámci této akce se ve čtvrtek 6. října prvňáčci zúčastnili v knihovně KIC Sněženka besedy o pohádkách. Povídali si nejen o nadpřirozených postavách a pohádkových bytostech, ale i o autorech pohádek a ilustrátorech. Foto zde:

V úterý 4. října se žáci 9. třídy zúčastnili v rámci bloku Volba povolání besedy na Úřadu práce v Novém Jičíně.

Drakiáda 2016 - V pátek 30. září jsme se jako již každoročně vypravili na hřiště pouštět draky. Sešla se jich spousta a hýřili barvami i rozličnými tvary. Počasí bylo jako na objednávku. Sluníčko pohánělo vítr, aby nezapomínal foukat. Všichni jsme si užili krásné dopoledne. Na závěr páťáci připravili soutěže, a tak i ti, kterým se drak "zašmodrchal" a odmítl pokračovat v létání, nemuseli být ani trochu smutní :-) Foto zde:

13. září - vzdělávací zájezd žáků 2. stupně - Kroměříž, Hostýn. Nejdříve jsme navštívili Arcibiskupský palác v Kroměříži, který je dominantou celého historického města. Společně jsme si prohlédli reprezentační sály i rozsáhlou knihovnu. Sněmovní sál bývá označován za jeden z nejkrásnějších rokokových interiérů v České republice. Vedle samotného zámku se nachází Podzámecká zahrada. Kromě malé ZOO nás zaujaly záhony s květinami vysázenými do nejrůznějších geometrických tvarů. Pak jsme přešli do Květné zahrady. Jejími architektonickými dominantami jsou dvě stavby. První z nich je rotunda a druhou je 244 metrů dlouhá kolonáda. Pro zahradu jsou dále typické nádherné ornamentální květinové záhony a živé ploty. Někteří si nenechali ujít bludiště, jiní navštívili skleníky. Po rozchodu na kroměřížském náměstí jsme jeli na Hostýn, jinak také Svatý Hostýn, místo, které je často označováno za "moravský Říp". Prohlédli jsme si poutní chrám i obě křížové cesty, na jejichž výzdobě se podílel např. Dušan Jurkovič. Nádherné počasí jen umocnilo pěkný dojem z celého výletu.- foto zde:

V úterý 13. září žáci 6. - 9. třídy pojedou na vzdělávací zájezd. Navštíví v Kroměříži arcibiskupský zámek a Podzámeckou a Květnou zahradu, odpoledne pak Hostým. Odjezd v 7 hod od školy, předpokládaný návrat mezi 16. a 17. hodinou.

Ve středu 7. září se od 15,30 hod konají informativní třídní schůzky.

Školní rok 2016/2017 bude slavnostně zahájen ve čtvrtek 1. září v 7,30 hod. Žáci ve škole budou do 9 hodin. Měli by si přinést přezůvky a psací potřeby. Pravidelný provoz školní družiny bude od pátku 2. září 2016 (provozní doba od 11,10 do 15,30).
V pátek 2. září budou žáci 1. - 5.třídy ve škole do 11,10 hod, žáci 6. - 9. třídy do 12,05 hod.
Od pondělí 5. září bude výuka probíhat podle běžného rozvrhu.

Informace k přijímání dětí do školní družiny: Kapacita školní družiny je 30 žáků. Žáci budou přijímáni do naplnění této kapacity. Pokud počet žádostí převýší kapacitní možnosti, budou přednostně přijímáni a) žáci 1. - 3. ročníku, přičemž mladší žáci mají přednost před stašími (rozhoduje datum narození), b) děti zaměstnaných zákonných zástupců, c) děti s každodenní docházkou od začátku září 2016. Při rozhodování o přijetí bude ředitelka školy brát v úvahu důležitost jednotlivých kritérií ve výše uvedeném pořadí a) až c). Žáci 4. ročníku budou do školní družiny přijati, pouze pokud by zůstala ještě volná kapacita.
Řádně vyplněnou přihlášku je třeba odevzdat ve škole 1. nebo 2. září vychovatelce školní družiny paní Boháčové. Přihlášku je možno vyzvednout u paní Boháčové nebo je ke stažení ZDE: .
Ve čtvrtek 1. září proběhne jen vydávání a přijímání přihlášek a konzultace s vychovatelkou. Pravidelný provoz ( od 11,10 do 15,30 hod) bude zahájen v pátek 2. září. Ranní provoz školní družiny (6,30 - 7,10 hod) bude v případě dostatečného zájmu od pondělí 5. září 2016.

Sešity a pomůcky pro školní rok 2016/2017

1. stupeň - sešity a pomůcky pro školní rok 2016/2017
6. třída - sešity a pomůcky pro školní rok 2016/2017
7. třída - sešity a pomůcky pro školní rok 2016/2017
8. třída - sešity a pomůcky pro školní rok 2016/2017
9. třída - sešity a pomůcky pro školní rok 2016/2017

Slavnostní zakončení školního roku - foto zde: